murano
11 آذر 1401 - 16:23

جوانان در برابر توطئه‌ها هوشیار باشند

امام جمعه اراک بر لزوم هوشیاری جوانان در برابر توطئه‌های دشمنان و عوامل خود فروخته تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اراک اظهار کرد: طی ماه‌های اخیر که برخی از استان‌های کشور دچار آشوب شد، متاسفانه عده‌ای فریب دشمنان را خورده و در دام آنها گرفتار شدند.

وی تصریح کرد: دشمنی دشمنان این آب و خاک که هیچگاه تمامی ندارد، بار دیگر به همگان ثابت شد و مردم با ماهیت واقعی دشمنان آشنا شدند.

امام جمعه اراک بیان کرد: در حوادث اخیر عده‌ای که به گمان خام خود در بین مردم پایگاهی داشتند، به جای اینکه در کنار مردم مانده و خدمت کنند به دامن دشمنان این آب و خاک از جمله به آمریکا، اسرائیل، انگلیس و آل سعود رفته و  با نوکری استکبار جهانی دست به اقداماتی چون توهین به امام، رهبری، نظام اسلامی، شهدا زدند که باید جوانان این افراد را به خوبی شناخته و فریب آنها را نخورند.

دری نجف آبادی با تاکید بر اینکه این افراد هیچگاه دلسوز ملت نبوده و نخواهند بود، اظهار کرد: ملت ایران هوشیار بوده و فریب توطئه‌های دشمنان را نخواهند خورد.

وی با اشاره به حضور تیم ملی فوتبال کشورمان در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر بیان کرد: متاسفانه برخی افراد از روی کینه و بغض به بازیکنان تیم ملی بی‌احترامی کرده و از باخت آنها مقابل تیم ملی آمریکا ابراز خوشحالی کردند که این جای تاسف است.

امام جمعه اراک گفت: تیم ملی نماینده ملت ایران در این رقابت‌ها بود، تک تک بازیکنان تلاش خود را در این رقابت‌ها به کار بستند و باید قدردان زحمات آنها باشیم.

دری نجفی در ادامه با تاکید بر لزوم توجه جدی به موضوع رشد و توسعه علمی  اظهار کرد: این مهم اولویت اصلی کشور باید قرار گیرد و همه باید نسبت به این مهم توجه ویژه داشته  لاشند.

امام جمعه اراک با بیان اینکه انقلاب فرصت ارزشمندی را برای رشد علمی جوانان فراهم کرد و افزود: امروز برخی از دانشجویان به جای اینکه دغدغه توسعه علمی کشور را داشته باشند به مسائل حاشیه‌ای می‌پردازند که این مسیر، مسیر غلط و اشتباهی است.

انتهای پیام/س

منبع: فارس
شناسه خبر: 893248