murano
12 آذر 1401 - 17:26

روز خشم فلسطینی‌ها در کرانه باختری/ ۵ عملیات تیراندازی مقاومت

امروز شنبه نقاط مختلف کرانه باختری شاهد درگیری های شدید میان جوانان فلسطینی و نظامیان صهیونیست در اعتراض به اعدام خیابانی «عمار مفلح» جوان فلسطینی در نابلس بود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وبگاه شهاب نیوز، امروز شنبه در پی اعدام خیابانی «عمار مفلح» جوان فلسطینی از سوی نظامیان صهیونیست، مناطق مختلف کرانه باختری صحنه درگیری با اشغالگران بود.

منابع فلسطینی از وقوع درگیری‌های شدید در نزدیکی شهرک اوصرین در جنوب نابلس خبر دادند. در پی تجمع جوانان فلسطینی در این منطقه، نظامیان صهیونیست به آنها یورش برده و با تیراندازی و پرتاب گاز اشک آور سعی در متفرق نمودن آنها داشتند.

جوانان فلسطینی همچنین با به آتش کشیدن لاستیک در مسیر ایست بازرسی زعتره در جنوب نابلس، اعتراض خود را به اعدام خیابانی «عمار مفلح» نشان دادند.

در پی شهادت عمار مفلح که شامگاه گذشته (جمعه) در منطقه حواره در جنوب نابلس به شهادت رسید، گروه‌های مختلف ملی و مقاومت فلسطین امروز شنبه را روز خشم علیه رژیم صهیونیستی اعلام کردند.

از شامگاه گذشته نیز در پی شهادت این جوان فلسطینی، مبارزان مقاومت پنج عملیات تیراندازی علیه ایست بازرسی‌ها و مراکز امنیتی نظامیان صهیونیست در نابلس و جنین انجام داده اند.

گفتنی است در پی اعدام خیابانی عمار مفلح جوان فلسطینی در نابلس، گروه‌های مقاومت فلسطین با صدور بیانیه‌هایی خواستار تشدید درگیری با نظامیان صهیونیست شدند. این جوان فلسطینی در شرایطی که تلاش داشت از دست یک نظامی صهیونیستی رهایی پیدا کند، از مسافت صفر از سوی این نظامی هدف تیراندازی قرار گرفت و در دم جان سپرد.انتشار این تصاویر واکنش‌های متعددی را در فلسطین در پی داشته است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 895426