murano
11 آذر 1401 - 16:16

امام جمعه خرم‌آباد: صنایع تعطیل شده و نیمه‌تمام استان لرستان مورد توجه قرار گیرد

نماینده ولی فقیه در لرستان و امان جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه صنایع تعطیل شده و یا نیمه تمام، این استان همانند صدر فولاد، فولاد ازنا، سیمان خرم آباد، پارسیلون و چرم و پوست باید در کنار مصوبات سفر رئیس جمهور مورد ملاحظه قرار گیرند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی در خطبه های این هفته نمازجمعه خرم‌آباد در مصلی این شهر با اشاره به مصوبات سفر ریاست جمهوری و با بیان اینکه اجرای مصوبات سفر سال گذشته رئیس جمهور به استان باید سبب توسعه و تحول اقتصادی و جهش استان شود، اظهار داشت: مصوبات این سفر باید با دقت و سرعت پیگیری و اجرایی شوند. 

وی با مثبت ارزیابی کردن اقدامات انجام شده، افزود: مصوبات سفر رئیس جمهور باید در سالی که به عنوان تولید و اشتغال نامگذاری شده به ایجاد شغل در استان منجر شود. 

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد، گفت:  اگر مصوبات سفر 100 درصد انجام بگیرند اما باز در درون خانواده‌ها بیکار زیادی باشد، آثار و شیرینی کار را بر جای نخواهد گذاشت. 

شاهرخی با بیان اینکه هدف از مصوبات سفر رئیس جمهور ایجاد تولید و اشتغال دانش بنیان بوده و باید سبب رضایت مردم استان شود، عنوان کرد: افرادی که در این خصوص در حال فعالیت هستند باید در سامانه ای جامع به مردم معرفی شوند. 

وی افزود: دستگاه‌هایی که متعهد شده‌اند فلان تعداد شغل ایجاد کنند، اعلام کنند چه تعداد شغل ایجاد کرده اند و افرادی که شاغل شده‌اند با کد ملی و شناسنامه به مردم معرفی شوند و بگویند بعد از سفر رئیس جمهور این تعداد افراد به کار مشغول شده‌اند. 

نماینده ولی فقیه در لرستان و امان جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه صنایع تعطیل شده و یا نیمه تمام، مثل صدر فولاد، فولاد ازنا، سیمان خرم آباد، پارسیلون و چرم و پوست باید در کنار مصوبات سفر رئیس جمهور مورد ملاحظه قرار گیرند تا تحول همراه با جهش در استان ایجاد شود، عنوان کرد: با اجرایی کردن این مصوبات و تکمیل طرح های نیمه تمام استان می توانیم شاهد توسعه و رونق اقتصادی و تحول همراه با جهش باشیم.

شاهرخی همچنین با اشاره به روز معلولین و با بیان اینکه تلاش برای برطرف کردن مشکلات این قشر ضروری است، افزود: خواسته های این افراد باید به مسئولان منعکس شود. 

وی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به وقایع سال های 1331 و 1332 شمسی، عنوان کرد: این سالها، سال‌هایی افتخار آمیز و درخشان برای دانشجویان و روزهای ننگینی برای آمریکا است. دولت محمد مصدق با پول و بکارگیری مزدوران داخلی و اراذل و اوباش سرنگون شد. 

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد با اشاره به روز دانشجو، عنوان کرد: مصطفی بزرگ نیا، احمد قندچی و آذر شریعت رضوی در روز 16 آذر در مخالفت با سفر نیکسون وزیر امور خارجه وقت آمریکا به تهران به شهادت رسیدند و نامشان در تاریخ پرافتخار کشور ماندگار شد. 

وی با بیان اینکه حرکت دانشجویان از سال 1332 تا پیروزی انقلاب اسلامی همواره در کنار روحانیت و مردم بوده است، افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز دانشجویان در تشکیل سپاه پاسداران و بسیج سازندگی مشارکت داشته و با حضور در جبهه‌های حق علیه باطل مقابل دشمنان ایستادگی کردند. 

شاهرخی با بیان اینکه تعهد دانشجوی انقلابی در راستای منافع کشور حرکتی ضد استکباری، ضد فساد و گرایشهای انحرافی و عدالت محور بوده و در راستای منویات رهبری است، عنوان کرد: حرکت‌های دانشجویی همیشه گفتمان ساز بوده و در گفتمان‌های انقلابی، سیاسی، عدالت خواهانه حضور داشته‌اند. 

وی ادامه داد: دانشجویان در کنار اساتید دارای مسئولیت بزرگی در این مقطع زمان هستند چرا که از کارآمدی، دانایی و توانایی و تعهد به کشور برخوردار هستند و می‌توانند آرزوهای دست یافتنی ملت را محقق کنند. 

وی در بخش دیگری از صحبت های خود با تاکید بر لزوم نظارت بر قیمت کالا ها و تنظیم بازار، تصریح کرد: قیمت کالاها باید از تولید تا توزیع تثبیت شود چراکه اگر کشوری به لحاظ زیرساختی موفق عمل کند اما بازار آن تنظیم نباشد خدمات دولت کم‌رنگ می‌شود. 

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد گفت: یکی از مهمترین دلایل عدم موفقیت دولت ها عدم تنظیم بازار است. 

شاهرخی همچنین با اشاره به سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)، افزود: پیامبر اسلام فرمود که اگر حضرت فاطمه (س) مرد بود، پیغمبر می‌شد و این یعنی مانند پیامبران همه بشر را هدایت می‌کرد.

وی با بیان آنکه جهاد حضرت فاطمه (س) باید یک جهاد تبلیغی، تربیتی، ارشادی و تبیینی شود، افزود: گاهی جهاد با ابزار و آلات مسلحانه است و گاهی هم جهاد تبیینی و تبلیغی است. 

امام جمعه خرم‌آباد با بیان اینکه اگر جهاد تبلیغی و تبیینی نباشد هیچ اندیشه و فکر صحیحی در جامعه ترویج پیدا نمی‌کند، تصریح کرد: جهاد تبیینی، تعلیمی و تربیتی موجب شد رزمندگان به جبهه نور علیه باطل اعزام شوند. 

وی ادامه داد: خوشبختانه معارف اسلامی در همه زمینه ها موج می‌زند و باید مراقب باشیم دشمنان از جهاد تبیین سوءاستفاده نکنند.

انتهای پیام/641/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 893233